GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 15848295
*
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 20:42:52
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:53
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:59
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:25
-
8250 Strösockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot, nysilver. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Skålar
nr 1584 8295
Skålar
2 st, Keramik. Signerade. Diameter: 12-17, höjd: 4,5-15 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:42 -
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:53 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:59
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:25 -
8250 Strösockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot, nysilver. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



